EDU PACK

Téma virtuální reality ve vzdělávání se stává čím dál tím aktuálnější a všechny studie jasně dokazují, že se tento trend bude do budoucna umocňovat. Zároveň se ve vzdělávání objevují stále nové výzvy – ať už mluvíme o nízké schopnosti žáků/studentů se soustředit při výuce, jejich různých poruchách učení nebo malé autoritě k pedagogům. Ze zkušenosti víme, že zaujmout studenty a přicházet trvale s novými podněty do hodin je velmi náročné.

S ohledem na tyto zkušenosti jsme ve Virtual Labu přišli s naprosto jedinečnou myšlenkou zpřístupnění nástrojů virtuální reality jednotlivým oblastem ve školství. Cílem našeho VR Edu Packu je usnadnění a zrychlení učení díky intenzivním zážitkům a podpora socializace studentů spoluprací ve virtuální realitě. V rámci využívání virtuální reality mohou studenti navštívit právě probíraná místa nebo události, případně zažít procesy uvnitř vlastního těla nebo makro / mikrosvěta.

Z našeho působení v oblasti virtuální reality víme, že nejlepší je vždy zažít a vyzkoušet si možnosti daného nástroje na vlastní oči. Proto se nejdříve s každou vzdělávací institucí domlouváme na předvedení VR Edu Packu přímo na místě, za přítomnosti pedagogů a případně i studentů. Ve Vašem prostředí tak zjistíte, jaké to je, využívat přístup „Škola hrou” za pomoci moderních metod.

Obsah VR Edu Pack

 Analýza a konzultace

U každého projektu virtuální reality klademe důraz na přínos pro klienta. Již dlouhodobě působíme na trhu virtuální reality. Produkty naší firmy zabírají jednotně nejširší nabídku virtuální reality na trhu. Proto s Vámi promyslíme a rozebereme cesty, jak snadno a efektivně začít používat VR Edu Pack právě ve Vaší instituci. Poradíme Vám, jaké řešení je pro Vás to pravé, jak začlenit virtuální realitu do výuky. Zároveň Vám díky našim zkušenostem pomůžeme se vyvarovat slepým cestám – tak abyste mohli Vaši energii věnovat tam, kde jste nejlepší: ve vzdělávání.

Do VR Edu Packu doplňujeme obsah dle požadavků klientů – napříč obory. Máte pocit, že zrovna této Vaší specifické oblasti by bylo třeba se věnovat více? Na základě Vaší situace a možností Vám pomůžeme vymyslet, jaké řešení pro VR / AR je ideální právě pro Vaši instituci. Posláním naší společnosti je implementace virtuální reality, aby pomáhala lidem.

② Hardware

Vybavení pro žáky

• VR Brýle Oculus Quest 2 – pokročilé zařízení pro VR. Nabízí možnosti pohybu, vyšší interakce a lepšího zobrazení. Zároveň pomocí komplexních ovladačů nabízí i široké možnosti práce ve VR. Jedná se o poměrně výkonné zařízení, které je schopné pracovat s náročnějšími VR aplikacemi. Ke všem VR brýlím dodáváme hygienické silikonové návleky.

Vybavení pro učitele

• Notebook – jedná se o výkonný VR Ready notebook. Velký výkon je podmínkou pro podporu VR brýlí pro učitele, které poskytují vysoké rozlišení a detail. Zároveň pomocí stanice můžete ovládat a upravovat celé VR prostředí. Záleží na rozhodnutí učitele, zda bude software ovládat přímo z počítače pomocí klasické myši a klávesnice nebo zda vstoupí do VR prostředí za žáky.
 VR Brýle Oculus Quest 2 + link cable

Volitelný hardware

  • Apple iPad Air 2 – Tablet, který slouží 2 účelům. Prvním je sledování toho, co přesně se děje v jednotlivých VR brýlích žáků. Druhým je kompatibilita s 3D skenerem.
  • Structure Sensor 3D Scanner Mark II – Hloubkový 3D skener, pomocí kterém můžete naskenovat jakýkoliv předmět, osobu nebo místnost a přenést do VR prostředí, popřípadě dále upravovat ve vhodných programech. Součástí dodávky je profesionální SW Skanect Pro zpracování 3D skenovaných objektů.
  • Google Chromecast 3 – zařízení, které Vám umožní zrcadlit VR prostřední na projektor nebo televizi.
        • Kufry na VR brýle – součástí dodávky mohou být i na míru vytvořené kufry na VR brýle. V kufru můžete brýle bezpečně skladovat, přemisťovat a nabíjet.

③ Software

NEOS Classroom – Celá myšlenka software je zprostředkování prožitku žákům v průběhu hodiny pro zábavnější, lepší a snadnější učení. Jedná se o otevřenou platformu umožňující:

 zobrazení 3D objektů,
 manipulaci s 3D objekty,
 jejich sestavování a rozebírání,
 rozpohybování prostřednictvím animací,
 lektorovi tvoření a automatické vyhodnocování testů,
 jednoduché přidávání 3D modelů dle potřeb uživatele,
 práci s vizuální programováním.

Modely lze stáhnout z internetu, vytvářet pomocí 3D scanneru, lze je vytvářet v rámci výuky programování, případně složitější objekty můžeme naprogramovat dle konkrétních požadavků školy na míru. Jedná se o software vyvíjený v České republice! 

Součástí konečného produktu bude databáze modelů, která vznikne ve spolupráci se zákazníkem na základě jeho potřeb, požadavků a možností dodavatele. V současné době již vzniká databáze se zaměření na biologii, chemii, fyziku, mechaniku či modely strojů. A samozřejmě se databáze neustále vyvíjí a obohacuje o další obsah.

Licence poskytovaná na software je časově neomezená, v ceně jsou aktualizace po dobu 2 let. Další vhodný software dokážeme dodat podle Vašich konkrétních požadavků.

④ Školení

Součástí celého balíčku je i zaškolení učitelů. To se rozděluje na 2 úrovně.

• Klasické školení– Jak software i hardware používat. Ukážeme Vám, jak jednoduše přidávat obsah, případně jak můžete zapojit své studenty. Zjistíte, že po několika hodinách používání virtuální reality Vám její nástroje budou připadat naprosto přirozené. A projdeme společně veškeré Vaše dotazy a nápady.

• Pokročilé školení – Toto školení je již akreditované MŠMT. Jedná se o školení zaměřené na veškeré možnosti softwaru NEOS (VR multiverse), ve kterém lze vytvořit takřka cokoliv.

⑤ Plný servis a podpora

VR Edu Pack Vám nainstalujeme my, Přestože je ovládání i zapojení intuitivní, občas nastanou situace, kdy se budete chtít poradit. I z tohoto důvodu je součástí VR Edu Pack vzdálený přístup, kdy jsme schopni na základě Vaší žádosti se připojit k zařízení a pomoci Vám se jeho nastavením.

Celkové řešení jsme schopni dodat do 40 dnů od podepsání závazné objednávky.