VR SENIOR PACK - UMA MANEIRA SEGURA DE ATIVAR

Ferramenta moderna de ativação explora o potencial da realidade virtual

A realidade virtual o leva de onde você está para onde você quer estar

Ajuda a superar sentimentos de isolamento através do compartilhamento de novas experiências

Traz alegria, renova o desejo de comunicar, desperta memórias

Senior pack

Nossa empresa Virtual Lab se concentra em soluções práticas utilizando as mais recentes tecnologias digitais virtuais e de realidade aumentada. Gostamos de transmitir o efeito da realidade virtual onde quer que ela possa realmente ajudar, e nos esforçamos para tornar seu uso em um determinado segmento significativo. É por isso que ouvimos nossos clientes e criamos soluções sob medida.

O objetivo de nosso trabalho no Senior Pack é trazer tecnologia moderna para uma área que não é um destinatário tradicional da mesma. Respondemos às necessidades da prática e nos concentramos na digitalização abrangente dos serviços sociais, que inclui aplicativos para clientes, aplicativos para funcionários e digitalização de processos. Cooperamos no desenvolvimento com a Faculdade de Saúde e Ciências Sociais da Universidade da Boêmia do Sul e em lares selecionados para idosos.

EFEITO DE REALIDADE VIRTUAL PARA OS IDOSOS

A experiência da realidade virtual reduz o isolamento social dos idosos, proporciona a eles novos tópicos de comunicação e volta sua atenção para memórias positivas. Um efeito positivo sobre a função cognitiva é evidente. Mesmo clientes com distúrbios mentais mais graves podem encontrar aplicações projetadas para relaxar e aliviar o estresse.

USO EM INSTALAÇÕES PARA IDOSOS

Um ativador guia os clientes através da experiência VR. As aplicações são projetadas para a dissociação do ambiente estereotipado, para o relaxamento, para a terapia de reminiscência. Mesmo um leve movimento natural da parte superior do corpo é uma mudança significativa e benéfica para alguns clientes. Estudos confirmam o efeito da RV na redução da percepção da dor ou na melhoria da memória. Até mesmo uma sessão de dez minutos em natureza simulada demonstrou ter um efeito terapêutico como se os clientes estivessem caminhando na natureza real.

OPERAÇÃO SIMPLES

O  VR Senior Pack inclui óculos de proteção de realidade virtual sem fio, dois controladores e um tablet. Os controles são simples e intuitivos. O serviço inclui treinamento de pessoal, bem como um manual de vídeo simples e instrutivo tanto para o fone de ouvido quanto para as capacidades de aplicações específicas. Naturalmente, o suporte de acesso remoto 24 horas está disponível. As aplicações da linha básica são adicionadas de acordo com as necessidades da casa específica.

INTERESSADO EM VR SENIOR PACK?

Teremos o maior prazer em apresentá-lo a você!

As instalações interessadas no Pacote Sênior VR podem ter um olhar prático sobre suas capacidades. Vamos demonstrar o fone de ouvido, testar seus controles, conectá-lo a um tablet, familiarizar-se com as aplicações. Nós o consultaremos sobre as necessidades, exigências e expectativas específicas de suas instalações e juntos encontraremos a forma ideal de uso.

Para a reunião inicial precisamos apenas de um espaço de pelo menos 3×3 metros com fornecimento de eletricidade, trabalhadores interessados na realidade virtual e que a utilizarão ativamente para ativar os clientes. Muitas vezes, clientes selecionados da casa também estão na reunião e os trabalhadores irão verificar no local o efeito prático, a melhoria do humor e a reação imediata dos clientes.

Nejčastější otázky

V případě dioptrické vady se VR brýle nasadí přes běžně nošené brýle. I klienti s makulární degenerací potvrzují, že dobře vidí , co se v brýlích odehrává. To je dáno tím, čočky brýlí jsou fakticky blízko očí a pocit , že se díváte do prostoru, je iluze vytvořená technologií VR.

Zaměřili jsme se na to, aby naše aplikace minimalizovala rizika kinetózy. Používáme kvalitní hardware, nejmodernější brýle s vysokým rozlišením a modelovanou realitu. Tzv. videa 360° používáme jen pro stacionární relaxaci, kde nevolnost běžně nehrozí. V rámci školení aktivizační pracovníci procházejí jednotlivé aplikace, aby měli přímou zkušenost a mohli je používat vhodným způsobem. I díky tomu nemáme dosud hlášenou žádnou negativní zkušenost.

Terapeutický i relaxační efekt aplikací potvrzují i nedávné studie (Using virtual reality to improve apathy in residential aged care: Mixed-methods study, Journal of Medical Internet Research 2020) virtuální realita podporuje například zapojení nových částí mozku díky 3D technologii, prohlubuje prožitek díky imerzivní technologii, efekt má i v léčbě apatie, prokázalo se zvýšení zájmu o běžné denní aktivity i menší vnímavost bolesti.

Za prvé ovladače nejsou tak křehké, aby se hned poškodily. V případě, že se by se se zařízením přeci jen poškodilo, zavoláte, a my ho vyměníme/opravíme.

Ano, samozřejmě. Senior Pack bude klientům sloužit co nejlépe, právě když se pracovníci cítí v jeho používání komfortně. Během zaškolení si řekneme krátce o virtuální realitě, naučíme se ovládat zařízení a projdeme si jednotlivé aplikace. Také si řekneme, co sledovat u klientů a dnes se už můžeme podělit o zkušenosti a praktické tipy ze zařízení, kde VR Senior Pack používají.

CENÍK

Balíček Basic

2 750 Kč / měsíc

Cena bez DPH

Období: 24 měsíců

Online videonávody ovládání zařízení

Pronájem vybavení (VR brýle, pouzdro na brýle, silikonová maska, tablet, pouzdro na tablet, baterie a nabíječka)

Správa potřebných účtů

Plný servis v případě poruchy způsobené povahou zařízení

Podpora 24/7 díky vzdálenému přístupu

Instalace zařízení

Aplikování oxidu titaničitého pro antibakteriální a antivirovou ochranu

Cena za rok včetně DPH je 39 930 kč

Balíček Comfort

5 490 Kč / měsíc

Cena bez DPH

Vše co obsahuje balíček Basic

Školení s odborníkem: Jak efektivně využívat VR

Bezplatné přidávání nových terapeutických aplikací

Mobilní internet a modem, využívání VR kdekoliv mimo dosah wi-fi

Testovací balíček

18 750 Kč / 3 měsíce

Cena bez DPH

Období: 3 měsíce (platbu je možné rozdělit na tři splátky po 6 250 Kč)

Po dobu testování stejné vybavení a podmínky jako u balíčku Comfort

Po 3 měsících se můžete rozhodnout o prodloužení na 24 měsíců v rámci balíčku Basic nebo Comfort. Na základě toho se zaplacená částka odečte od celkového pronájmu

Cesta do neznáma

14 490 Kč / půlden s VR

Cena bez DPH

2 pracovníci, 4 headsety, 6 nejoblíbenějších aplikací

Nečekané zážitky pro speciální příležitosti

Bezplatné přidávání nových terapeutických aplikací

Naše cesta k VR Senior Packu

Na začátku projektu pro seniory byla osobní zkušenost. Primárně jsme chtěli řešit pocit odloučení a izolace, který v důsledku negativně ovlivňuje zdravotní stav  i kvalitu života. V dalším kroku jsme se zapojili do výzkumných programů a vyvíjíme aplikace pro potřeby praxe. Spolupracujeme s domovy i s univerzitami, držíme krok s vývojem  v zahraničí, vzájemně se inspirujeme s dalšími technologickými firmami v oboru.

Vnímáme, že překážkou nesporného přínosu VR může být počáteční nedůvěra lidí, obavy z “moc moderní technologie”, přesvědčení , že pro “seniory to nebude fungovat”,  proto se věnujeme edukaci. Soustředíme se na plný servis a  podporu, aby využívání aktivizačního nástroje bylo jednoduché a pracovníky, místo obav z ovládání,  bavil výsledek.

Reagujeme na momentální situaci, v době Covid 19 jsme pro bezpečné užívání vyřešili antibakteriální ochranu, nástřik zařízení i bezpečné bezkontaktní předání a zaškolení ze vzdáleného přístupu včetně detailních videonávodů.

Pro úvodní schůzku potřebujeme jen prostor alespoň 3×3 metry s přívodem elektřiny, pracovníky, které mají o virtuální realitu zájem a budou ji aktivně využívat pro aktivizaci klientů. Často jsou na schůzce i vybraní klienti domova a pracovníci si tak namístě ověří praktický efekt, zlepšení nálady a bezprostřední reakce klientů. 

Posloucháme, co říkáte, zlepšujeme naše služby.
Chceme, abyste se radovali z radosti vašich klientů.