VR SENIOR PACK - EIN SICHERER WEG ZUR AKTIVIERUNG

Ein modernes Aktivierungsinstrument macht sich das Potenzial der virtuellen Realität zunutze

Virtuelle Realität bringt Sie von wo Sie sind überall dorthin, wo Sie hinwollen

Überwindung des Gefühls der Isolation durch den Austausch zu neuen Erlebnissen

Virtuelle Realität bringt Freude, erneuert die Lust an der Kommunikation, weckt Erinnerungen

Virtual Lab konzentriert sich auf praktische Lösungen unter Einsatz der neuesten digitalen Technologien der virtuellen und erweiterten Realität. Es macht uns Spaß, die Wirkung der virtuellen Realität überall dort zu vermitteln, wo sie wirklich helfen kann, wobei wir uns bemühen, ihre Nutzung in einem bestimmten Segment sinnvoll zu gestalten. Deshalb hören wir unseren Kunden zu und schaffen maßgeschneiderte Lösungen.

Das Ziel unserer Arbeit am Senior Pack ist es, moderne Technologie auch in einen Bereich zu bringen, der traditionell nicht davon profitiert. Wir gehen auf die Bedarfe der Praxis ein und konzentrieren uns auf die umfassende Digitalisierung von Sozialdienstleistungen, die Apps für Klienten von Seniorenheimen, Apps für Mitarbeiter und die Digitalisierung von Prozessen umfasst. Wir arbeiten bei der Entwicklung mit der Fakultät für Gesundheits- und Sozialwissenschaften der Südböhmischen Universität in České Budějovice und ausgewählten Seniorenheimen zusammen.

EFFEKT DER VIRTUELLEN REALITÄT FÜR ÄLTERE MENSCHEN

Das Erlebnis in der virtuellen Realität verringert die soziale Isolation der älteren Menschen, bietet ihnen neue Kommunikationsthemen und lenkt ihre Aufmerksamkeit auf positive Erinnerungen. Eine positive Wirkung auf die kognitiven Funktionen ist offensichtlich. Selbst Klienten mit schwereren psychischen Störungen können Anwendungen finden, die der Entspannung und dem Stressabbau dienen.

EINSATZ IN EINRICHTUNGEN FÜR ÄLTERE MENSCHEN

Die Klienten werden von einem Aktivierungsmitarbeiter durch die VR-Erfahrung geführt. Die Anwendungen dienen der Loslösung von der stereotypen Umgebung, der Entspannung und der Erinnerungstherapie. Schon eine leichte natürliche Bewegung des Oberkörpers stellt für einige Klienten eine bedeutende und positive Veränderung dar. Studien bestätigen die Wirkung von VR auf die Verringerung des Schmerzempfindens oder die Verbesserung des Gedächtnisses. Selbst ein zehnminütiges Verweilen in simulierter Natur hat nachweislich eine therapeutische Wirkung, so als ob die Klienten in der realen Natur spazieren gehen würden.

EINFACHE BEDIENUNG

Das Senior Pack enthält eine kabellose Virtual-Reality-Brille, zwei Controller und ein Tablet. Die Steuerung ist einfach und intuitiv. Das Servicepaket umfasst auch eine Schulung für das Personal und ein einfaches und anschauliches Video-Handbuch, das sowohl die Bedienung des Headsets als auch die Möglichkeiten der spezifischen Anwendungen beschreibt. Selbstverständlicher Bestandteil des Servicepakets ist ein 24-Stunden-Support per Fernzugriff. Anwendungen aus dem Basisangebot können je nach den Bedarfen des jeweiligen Seniorenheimes hinzugefügt werden.

INTERESSE AM VR SENIOR PACK?

Wir stellen es Ihnen gerne vor!

Einrichtungen für ältere Menschen, die sich für das VR Senior Pack interessieren, können einen praktischen Einblick in dessen Möglichkeiten erhalten. Wir führen das Headset vor, sie probieren die Steuerung aus, schließen es an ein Tablet an und machen sich mit den Anwendungen vertraut. Wir beraten Sie zu den spezifischen Bedarfen, Anforderungen und Erwartungen Ihrer Einrichtung und finden gemeinsam mit Ihnen die optimale Form der Nutzung. 

Für das erste Treffen benötigen wir nur einen Raum von mindestens 3×3 Metern mit Stromanschluss und Ihre Mitarbeiter, die sich für die virtuelle Realität interessieren und sie selbst nutzen werden, um die Kunden zu aktivieren. Oft sind auch ausgewählte Klienten des Seniorenheims bei dem Treffen dabei und die Mitarbeiter überprüfen hierbei vor Ort die praktische Wirkung, die Verbesserung der Stimmung und die unmittelbaren Reaktionen der Klienten.

Nejčastější otázky

V případě dioptrické vady se VR brýle nasadí přes běžně nošené brýle. I klienti s makulární degenerací potvrzují, že dobře vidí , co se v brýlích odehrává. To je dáno tím, čočky brýlí jsou fakticky blízko očí a pocit , že se díváte do prostoru, je iluze vytvořená technologií VR.

Zaměřili jsme se na to, aby naše aplikace minimalizovala rizika kinetózy. Používáme kvalitní hardware, nejmodernější brýle s vysokým rozlišením a modelovanou realitu. Tzv. videa 360° používáme jen pro stacionární relaxaci, kde nevolnost běžně nehrozí. V rámci školení aktivizační pracovníci procházejí jednotlivé aplikace, aby měli přímou zkušenost a mohli je používat vhodným způsobem. I díky tomu nemáme dosud hlášenou žádnou negativní zkušenost.

Terapeutický i relaxační efekt aplikací potvrzují i nedávné studie (Using virtual reality to improve apathy in residential aged care: Mixed-methods study, Journal of Medical Internet Research 2020) virtuální realita podporuje například zapojení nových částí mozku díky 3D technologii, prohlubuje prožitek díky imerzivní technologii, efekt má i v léčbě apatie, prokázalo se zvýšení zájmu o běžné denní aktivity i menší vnímavost bolesti.

Za prvé ovladače nejsou tak křehké, aby se hned poškodily. V případě, že se by se se zařízením přeci jen poškodilo, zavoláte, a my ho vyměníme/opravíme.

Ano, samozřejmě. Senior Pack bude klientům sloužit co nejlépe, právě když se pracovníci cítí v jeho používání komfortně. Během zaškolení si řekneme krátce o virtuální realitě, naučíme se ovládat zařízení a projdeme si jednotlivé aplikace. Také si řekneme, co sledovat u klientů a dnes se už můžeme podělit o zkušenosti a praktické tipy ze zařízení, kde VR Senior Pack používají.

CENÍK

Balíček Basic

2 750 Kč / měsíc

Cena bez DPH

Období: 24 měsíců

Online videonávody ovládání zařízení

Pronájem vybavení (VR brýle, pouzdro na brýle, silikonová maska, tablet, pouzdro na tablet, baterie a nabíječka)

Správa potřebných účtů

Plný servis v případě poruchy způsobené povahou zařízení

Podpora 24/7 díky vzdálenému přístupu

Instalace zařízení

Aplikování oxidu titaničitého pro antibakteriální a antivirovou ochranu

Cena za rok včetně DPH je 39 930 kč

Balíček Comfort

5 490 Kč / měsíc

Cena bez DPH

Vše co obsahuje balíček Basic

Školení s odborníkem: Jak efektivně využívat VR

Bezplatné přidávání nových terapeutických aplikací

Mobilní internet a modem, využívání VR kdekoliv mimo dosah wi-fi

Testovací balíček

18 750 Kč / 3 měsíce

Cena bez DPH

Období: 3 měsíce (platbu je možné rozdělit na tři splátky po 6 250 Kč)

Po dobu testování stejné vybavení a podmínky jako u balíčku Comfort

Po 3 měsících se můžete rozhodnout o prodloužení na 24 měsíců v rámci balíčku Basic nebo Comfort. Na základě toho se zaplacená částka odečte od celkového pronájmu

Cesta do neznáma

14 490 Kč / půlden s VR

Cena bez DPH

2 pracovníci, 4 headsety, 6 nejoblíbenějších aplikací

Nečekané zážitky pro speciální příležitosti

Bezplatné přidávání nových terapeutických aplikací

Naše cesta k VR Senior Packu

Na začátku projektu pro seniory byla osobní zkušenost. Primárně jsme chtěli řešit pocit odloučení a izolace, který v důsledku negativně ovlivňuje zdravotní stav  i kvalitu života. V dalším kroku jsme se zapojili do výzkumných programů a vyvíjíme aplikace pro potřeby praxe. Spolupracujeme s domovy i s univerzitami, držíme krok s vývojem  v zahraničí, vzájemně se inspirujeme s dalšími technologickými firmami v oboru.

Vnímáme, že překážkou nesporného přínosu VR může být počáteční nedůvěra lidí, obavy z “moc moderní technologie”, přesvědčení , že pro “seniory to nebude fungovat”,  proto se věnujeme edukaci. Soustředíme se na plný servis a  podporu, aby využívání aktivizačního nástroje bylo jednoduché a pracovníky, místo obav z ovládání,  bavil výsledek.

Reagujeme na momentální situaci, v době Covid 19 jsme pro bezpečné užívání vyřešili antibakteriální ochranu, nástřik zařízení i bezpečné bezkontaktní předání a zaškolení ze vzdáleného přístupu včetně detailních videonávodů.

Pro úvodní schůzku potřebujeme jen prostor alespoň 3×3 metry s přívodem elektřiny, pracovníky, které mají o virtuální realitu zájem a budou ji aktivně využívat pro aktivizaci klientů. Často jsou na schůzce i vybraní klienti domova a pracovníci si tak namístě ověří praktický efekt, zlepšení nálady a bezprostřední reakce klientů. 

Posloucháme, co říkáte, zlepšujeme naše služby.
Chceme, abyste se radovali z radosti vašich klientů.