Senior Pack

Virtuální realita v domovech pro seniory?

Jistě Vás napadá otázka: “K čemu je virtuální realita v domovech pro seniory dobrá, na co ji použít?”

disociaci klientů DPS od neměnného prostředí, jejich psychických stavů a problémů. Zvláště u těch klientů, kteří jsou fixováni na vozík nebo lůžko je to často jediná možnost, jak se oprostit od každodenních stereotypů.

② aktivizaci klientů DPS. Využívá se k tomu celá řada aplikací, které umožňují rozšířit škálu možností aktivizace a to včetně imobilních klientů. Naší velkou snahou je i vývoj aktivizačních aplikací pro DZR.

socializaci klientů DPS, jako nástroj jímž lze snadno probouzet lokální paměť a s ní spojené zážitky a vzpomínky (při práci se skupinou). To umožňuje vnášet nová témata do rozhovorů a diskusí klientů.

④ sexuální asistenci klientů DPS, jako náhražka často nevhodných videí na privátních zařízení klientů nebo sexuálních asistentek tam, kde to není příliš velké tabu.

Jak virtuální realitu v DPS efektivně používat vám ukážeme a zdarma proškolíme váš personál nejenom po stránce její obsluhy, ale i z metodického hlediska. Naším cílem je, aby se VR stala součástí každodenní práce zaměstnanců jednotlivých CSS, DPS a DZR.

 

Pro jednoduchost a uživatelskou příjemnost jsme:

Vybrali a otestovali VR aplikace vhodné pro seniory.
② Vymysleli a připravili způsob snadného financování.
Vytvořili vzdálený přístup na jednotlivá VR zařízení, abychom vám mohli poskytovat servis.
Zařadili do výbavy výhradně bezdrátové VR brýle, které se nemusí připojovat k počítači a umožňují snadnou obsluhu.
Vybavili software účinnou anti-virouvou ochranou.

Díky tomu se VR senior pack stáva neocenitelným pomocníkem aktivizačních a sociálních pracovníků. Lepší než další slova jsou tato referenční videa.

Výzva ADOPTUJ SVŮJ DOMOV, se kterou jsme se obrátili na úspěšné firmy v České republice, aby podpořily konkrétní DPS pořízením Senior Packu a tím umožnily seniorům využívat všech terapeutických výhod moderní technologie.

Senior Pack – aktivizační nástroj virtuální reality – je stále oblíbenější a věříme, že s výzvou Adoptujte svůj Domov bude i dostupnější.

Dlouhodobě se setkáváme s pojmem odpovědného podnikání, které znamená úspěšně podnikat a zároveň myslet na sociální a ekologické zájmy a podporovat činnosti komunity.

S výzvou jsme se tedy obrátili na úspěšné firmy v České republice, aby podpořily konkrétní DPS pořízením Senior Packu a tím umožnily seniorům využívat všech terapeutických výhod moderní technologie.

Cenu Senior Packu jsme stanovili v základní verzi pouze na pokrytí vývoje aplikací a pořízení hardwaru.