Jediná aktivizace seniorů v současné době Covid-19

Jsme si vědomi, složité situace v DPS, které jsou vystaveni klienti i personál. Chápeme , že prioritou je v tuto chvíli zajištění zdraví Vašich klientů i pracovníků. Také ale vnímáme, že právě z důvodu zdraví a prevence bude karanténa v domovech seniorů v řádech měsíců a podle dosavadních zkušeností domovů, se kterými spolupracujeme, je problémem psychický stav klientů a omezené možnosti aktivizace.

A právě v této situaci je potenciál virtuální reality obrovský. Není potřeba nikdo z venku, aktivizaci zvládnou jednoduše sami pracovníci DPS. Disociace má velký efekt právě v době, paniky a nejistot a virtuální realita umožňuje přenést klienty do skutečně jiného prostředí. Sada aplikací je zárukou neustále nových podnětů. Aktivizační pracovníci mohou využívat aplikace od relaxačních po tvůrčí, pracovat s jednotlivcem nebo skupinou. A v neposlední řadě lze VR Senior Pack využít i jako prevenci vyhoření a snížení stresu pro samotné zaměstnance.

Vzhledem k současné situaci jsme věnovali maximální pozornost respektování protiepidemických opatření, jak ukazuje přiložené video. K předání dochází mimo objekt domova, personál zvládne ovládání sám, místo zaškolení naším pracovníkem jsme natočili instruktážní video a samozřejmě poskytujeme 24hodinovou podporu našeho technika ze vzdáleného připojení.

Jak už víte, Senior Pack je výsledkem spolupráce se sociálními fakultami i vybranými DPS, na základě jejichž doporučení vyvíjíme nové aplikace a základní nabídku doplňujeme podle přání klientů. Momentálně pro ně realizujeme aplikace: Rybář – chytání ryb, Na dvorku – krmení slepic, pozorování zvířat na dvorku , Dílna- aplikace pro kutily.